Péče o vlasy a pokožku

OŠETŘENÍ POKOŽKY HLAVY
 
Pokožka hlavy je tvořena z epitelu (epiteliálních buněk) zvaného epidermis, pojivové tkáně (elastické buňky a kolagenové buňky) zvané derma a z tukové tkáně zvané subkutánní. Kožní přívěsky (nehty a vlasy), vázy a nervy jsou obsaženy v dermis a v podkoží. Epidermis je oddělena ve vrstvách, které závisí na stavu zrání keratinocytů.

Jsou to epiteliální buňky, ze kterých stratifikace pochází ze stejné epidermis, které postupně migrují z oblasti středu bazy (bazální vrstvy) a směrem k povrchu kůže a procházejí procesem diferenciace, který je definován keratinizací. Bazální vrstva je vedle dermy a sestává pouze z vrstvy keratinocytů s válcovitou formou. Jsou to germinativní buňky epidermis. Melanocyty jsou vloženy mezi bazální keratinocyty. Nad těmito vrstvami se nachází trnitá vrstva, která je obvykle tlustá jako 5 buněk. V oblastech vystavených tlakovým stimulům je silnější. Nad trnitými buňkami, které jsou zralejší a proto začínají keratinizovat, můžeme najít vrstvu granulózy, která má obvykle tloušťku 1 nebo 2 buněk. Lesklá vrstva se nachází nad zrnitou vrstvou, ale nachází se pouze v některých oblastech, zejména na dlaních rukou a na spodní části chodidel. Stratum corneum je povrchová vrstva epidermis a je obvykle silná stejně jako 3 nebo 4 buňky. Jeho buňky jsou složeny převážně z keratinových vláken a navzájem se spojují a dávají mu vzhled „tkaného koše“. Derma se skládá ze dvou částí. Papilární pod epidermis a retikulární a mezi papilární a hypodermickou. Obsahuje kolagen, který mu umožňuje značnou odolnost proti tahu, elastické vlákno, které mu dává reverzibilní roztažitelnost, glykosaminoglykany, které mu dodávají hydrataci a turgiditu, kožní vrstva, vlasové folikuly a všechny s nimi spojené struktury (mazové žlázy a erektorové svaly vlasy).

Nejprodávanější

Aloe Pure Gel 100ml
od 719 Kč / ks

100% čistý gel Aloe Pure Gel Philip Martin´s pro ošetření pokožky hlavy i jiných částí těla. Aloe pravá je přírodní uklidňující a detoxikační rostlina. Varianty 100 ml a 500 ml.

Kód: 619
Calming Spray 250 ml
519 Kč / ks

Uklidňující a ochranný sprej Calming Spray Philip Martin´s ideálně používaný před barvením a bělením vlasů. Obsah 250 ml.

Kód: 111
Dark Hydratig Wash 75 ml
od 296 Kč / ks

Dark Hydrating Wash Philip Martin`s hydratační krémový šampón jemně čistí a vyživuje pokožku a udržuje její pH ve vyrovnaném stavu. Varianty 75 ml, 1000 ml

Kód: 1092
Jojoba Pure Oil 100 ml
od 890 Kč / ks

Výživný, protizánětlivý organický olej pro vlasy a tělo Jojoba Pure Oil Philips Martin´s, unikátní kosmetický přípravek. Nádherná přírodní vůně. Varianty 100 ml, 300 ml, 500 ml.

Kód: 621
Olive & Aloe 100ml
od 890 Kč / ks

100% BIO olej Olive & Aloe Philip Martin´s z Aloe Vera a organického olivového oleje pro omlazení vlasů a pokožky. Varianty 100 ml, 300 ml, 500 ml.

Kód: 910
Purifying Scrub 500 ml
2 190 Kč / ks

Čisticí a detoxikační peeling Purifying Scrub Philip Martin´s obnovuje pokožce její přirozenou rovnováhu. Obsah 500 ml.

Kód: 904
SCALP NUTRIMENT FLUID voda proti vypadávání vlasů
2 956 Kč / ks

Scalp Nutriment Spray Philip Martin´s pro pokožku hlavy a tenké vlasy proti dočasnému vypadávání vlasů. Obsah 100 ml.

Kód: 858
Scalp Nutriment 100 ml
945 Kč / ks

Scalp Nutriment Spray Philip Martin´s pro pokožku hlavy a tenké vlasy proti dočasnému vypadávání vlasů. Obsah 100 ml.

Kód: 859
8 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení