LAGUIOLE (Francie) městečko světového výrobce tradičních nožů

Vesnice Laguiole (FRANCIE)

Laguiole, ráj žuly a sedlových střech uprostřed zeleného a modrého moře. 1200 obyvatel zde hájí své kulturní dědictví a kreativitu s vášní a nadšením.

Laguiole

 

Hned za zatáčkou ve výšce přes 900 m leží vesnice Laguiole, hrdě postavená kolem kostela Saint-Matthieu. Cesta autem vás za pouhých pár set metrů přenese ze zelené a modré náhorní plošiny Aubrac, poseté hnědými tečkami stejnojmenných krav, do živého centra vesnice, kde několik obchodů prodává gastronomické produkty tradičně vyráběné v Aubrackém kraji. Mezi ně patří i slavné nože Laguiole a dílna Forge de Laguiole, kde lze celý rok zdarma navštívit obchod i výrobní závod.

 

Aubrac Taurus

 

 

Gastronomie, která je jednoduchá ... a znovu vyhledávaná

Při procházce po vesnici se můžete zastavit v kterékoli z restaurací, které podávají lagiolské Pétites (jehněčí pansette obklopuje nádivku složenou z telecího a jehněčího břicha, pár bylin, vše se pak vaří v domácím vývaru), místní sýry, pokrmy z telecího a jehněčího masa a uzené šunky vařené v bílém víně a bylinkové omáčce. Petéti se podávají s aligotem, místním jídlem ze sýra a brambor - kombinace velice chutná. Chcete-li dokončit své jídlo, nezapomeňte ochutnat voňavou, sladkou briošku, jemně provoněnou vodou z pomerančových květů.

 

cafe-francais-de-laguiole 2

 

 

 Michel & Sébastien Bras, michelinští kuchaři z Laguiole

Díky nim jsou Laguiole a oblast Aubrac stejně známé jako nože. Gastronomie vesnice, podporovaná majitely řady obchodů a řemeslníků v Laguiole, si díky Michelu Brasovi udělala mezinárodní jméno. Kuchař s michelinskou hvězdou vytvořil kulinářský vesmír, kde příchutě náhorní plošiny Aubrac najdete neporušené i v jeho pokrmech, z receptů uznávaných kritiky restaurací a zbožňovaných zákazníky. Pokračující úspěch jeho restaurace nyní zajišťuje jeho syn Sébastien Bras.

 

Bras restaurant 3Bras restaurant 

Poznámka: Michel Bras a jeho bratr André navrhli nůž na sýr vyráběný výhradně společností FORGE DE LAGUIOLE.

Podrobnější informace o tomto noži naleznete zde 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení