Neohodnoceno

FORGE DE LAGUIOLE Sommelier knife, satin finish with Barrel oak handle

Sommeliérský nůž Forge De Laguiole v provedení saténový povrch s rukojetí ze starého barikového sudu vyráběného z francouzkého Dubu, dodáváno s originálním koženým pouzdrem, v dárkové krabičce a certifikátem původu

 

Skladem
Kód: SOM CHB
4 627 Kč / ks
Kategorie: LUXUSNÍ NOŽE
Záruka: 2 roky
SOM CHB
Tip

RUČNĚ VYROBENO V KOVÁRNĚ LAGUIOLE

 

Úplná kontrola výroby, know-how řemeslníků, vysoké standardy kvality a historie jsou zdrojem slávy a podpisu Forge de Laguiole, který ocení všichni znalci.

 

Všechny vývrtky Forge de Laguiole jsou ručně vyráběny v kovárně a dílnách, sestavovány a leštěny stejným specializovaným řemeslníkem. Tyto somelierské nože jsou vyrobeny z extrémně kvalitní francouzské nerezové oceli T12, kované vlastními kováři, což je činí extrémně odolnými, a proto vydrží intenzivní použití pro vinařské profesionály i amatéry. Kovárna se skutečně nachází ve vesnici Laguiole ve Francii, která v XIX. Století zrodila světově proslulé nože.

 

Včela je kovaná s pružinou v jednom kuse a většina vývrtek Forge de Laguiole má na rukojeti tradiční pastýřský kříž. Legenda říká, že pastýři do chleba zasazovali ostří nože. Když se nůž postavil svisle, vytvořil s chlebem tvar kříže, což jim poskytlo symbol pro jejich modlitbu.

 

Kónická spirála s 5 závity optimalizuje funkčnost, zejména pro jemné zátky těch nejlepších historických vín, zatímco čepel je bezzubá, aby se dosáhlo čistého řezu a snadného ostření. Také funguje jako otvírák na uzávěry lahví.

 

Saténový nebo lesklý povrch: Rukojeti ze vzácného dřeva Forge de Laguiole nabízejí u svých kovových částí (podhlavníky (bolstry), šroub, pružina, včelka, čepel ...) výběr ze saténového (matného) nebo vysoce lesklého (lesklého) povrchu.

Rukojeti Horn (Roh) nebo Bone (Kost) jsou dodávány pouze s lesklým povrchem, s výjimkou tradiční rukojeti kravského rohu Aubrac, která je smontována pouze z matné nerezové oceli.

 

Materiál této rukojeti: Francouzský dub získávaný ze starých barikových sudů ve kterých ležela azrála ta nejlepší francouzká vína

   

Doporučujeme: nemyjte vodou ani v myčce. Rukojeti vývrtek Forge de Laguiole jsou vyrobeny z ušlechtilého dřeva nebo rohů. Voda je poškodí. Čas od času můžete vyživovat dřevěné rukojeti včelím voskem nebo minerálním olejem.

 

Balení: vývrtka, kožené pouzdro, certifikát a dárková krabička

 

Protože většina použitých materiálů je přírodního původu, je pravděpodobné, že se jejich vzhled (barva, žilkování, zrno) bude u jednotlivých položek lišit. Fotografie v našem oficiálním online obchodě nejsou smluvně závazné.

 
Ref                                               SOM CHB
Materiál rukojeti                  Francouzký dub z barikového sudu
Materiál konců                      Nerezová ocel
Povrchová úprava                Satén 
Specifikace                              Délka složená 12 cm, čepel 4 cm, hmotnost 85 gr
 
 label
 
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: