Neohodnoceno

Nůž sommelier, rukojeť nože je vyrobena z starého Dubového sudu, saténový povrch kovových částí, 12 cm, ruční výroba FORGE DE LAGUIOLE

Nůž sommelier, rukojeť nože je vyrobena ze starého Dubového sudu, saténový povrch kovových nerezových  částí. Ručně vyrobeno v kovárně  FORGE DE LAGUIOLE. Sommelier knife, satin finish with Barrel oak handle. Všechny sommeliérské nože jsou dodávány s elegantním koženým pouzdrem a certifikátem původu v dárkové krabičce. Délka nože 12 cm.

Můžeme doručit do:
30.9.2022
Skladem
Kód: SOM CHB
4 627 Kč / ks 3 823,97 Kč bez DPH
Kategorie: LUXUSNÍ NOŽE
Záruka: 2 roky
? Materiál rukojeti: Dub

RUČNĚ VYROBENO V KOVÁRNĚ
FORGE DE LAGUIOLE

V KVALITĚ NA CELÝ ŽIVOT

fabrika

 

Úplná kontrola výroby, know-how řemeslníků, vysoké standardy kvality a historie jsou zdrojem slávy a podpisu Forge de Laguiole, který ocení všichni znalci.

 

Všechny vývrtky Forge de Laguiole jsou ručně vyráběny v kovárně a dílnách, sestavovány a leštěny stejným specializovaným řemeslníkem. Tyto somelierské nože jsou vyrobeny z extrémně kvalitní francouzské nerezové oceli T12, kované vlastními kováři, což je činí extrémně odolnými, a proto vydrží intenzivní použití pro vinařské profesionály i amatéry. Kovárna se skutečně nachází ve vesnici Laguiole ve Francii, která v XIX. Století zrodila světově proslulé nože.

 

Včela je kovaná s pružinou v jednom kuse a většina vývrtek Forge de Laguiole má na rukojeti tradiční pastýřský kříž. Legenda říká, že pastýři do chleba zasazovali ostří nože. Když se nůž postavil svisle, vytvořil s chlebem tvar kříže, což jim poskytlo symbol pro jejich modlitbu.

 

Kónická spirála s 5 závity optimalizuje funkčnost, zejména pro jemné zátky těch nejlepších historických vín, zatímco čepel je bezzubá, aby se dosáhlo čistého řezu a snadného ostření. Také funguje jako otvírák na uzávěry lahví.

 

Saténový nebo lesklý povrch: Rukojeti ze vzácného dřeva Forge de Laguiole nabízejí u svých kovových částí (podhlavníky (bolstry), šroub, pružina, včelka, čepel ...) výběr ze saténového (matného) nebo vysoce lesklého (lesklého) povrchu.

Rukojeti Horn (Roh) nebo Bone (Kost) jsou dodávány pouze s lesklým povrchem, s výjimkou tradiční rukojeti kravského rohu Aubrac, která je smontována pouze z matné nerezové oceli.

 

Materiál této rukojeti: Francouzský dub získávaný ze starých barikových sudů ve kterých ležela azrála ta nejlepší francouzká vína

   

Doporučujeme: nemyjte vodou ani v myčce. Rukojeti vývrtek Forge de Laguiole jsou vyrobeny z ušlechtilého dřeva nebo rohů. Voda je poškodí. Čas od času můžete vyživovat dřevěné rukojeti včelím voskem nebo minerálním olejem.

 

Balení: vývrtka, kožené pouzdro, certifikát a dárková krabička

 

Protože většina použitých materiálů je přírodního původu, je pravděpodobné, že se jejich vzhled (barva, žilkování, zrno) bude u jednotlivých položek lišit. Fotografie v našem oficiálním online obchodě nejsou smluvně závazné.

 
Ref                                               SOM CHB
Materiál rukojeti                  Francouzký dub z barikového sudu
Materiál konců                      Nerezová ocel
Povrchová úprava                Satén 
Specifikace                              Délka složená 12 cm, čepel 4 cm, hmotnost 85 gr
 
 label
 
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: